IASA Międzynarodowe Stowarzyszenie „Stowarzyszeń” doradców DGSA (skupiające krajowe stowarzyszenia doradców)
Stowarzyszenie S-DGSA jest od czerwca 2013 r. członkiem IASA.
IASA. ( International Dangerous Goods Safety Adviser Associations) Międzynarodowe Stowarzyszenie Stowarzyszeń Doradców ds. bezpieczeństwa w przewozie towarów niebezpiecznych powstało w 2009 r.
Jako organizacja pozarządowa ma na celu zrzeszenie stowarzyszeń krajowych wszystkich państw które są członkami Umowy ADR/RID/ADR.
IASA ma na celu reprezentowanie interesów doradców DGSA podczas posiedzeń wspólnych grupy roboczej ds. RIDADR/ADN WP15 w EKG ONZ WP15 – Europejskiej Komisji Gospodarczej Organizacji Narodów Zjednoczonych.
Planowane działania mają na celu poprawę przepisów na poziomie tworzenia Umowy ADR, ujednolicenie wymagań w zakresie Rozdziału 1.8.3 (egzaminowania doradców, rocznego sprawozdania).
Celem IASA jest m.in.
• wspieranie członków w ich pracy w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych
• zapewnienie forum wymiany doświadczeń, poglądów i informacji
• nawiązanie skutecznej komunikacji pomiędzy stowarzyszeniami krajowymi
2-3.10.2023, Zurych, Szwajcaria
17.04.2023, IASA - ONLINE
Realizując powzięte założenia IASA organizuje dwa spotkania dla swoich członków każdego roku. W pierwszej połowie roku jest to spotkanie online, w drugiej połowie roku spotkanie w tradycyjnej formule – stacjonarne w jednym z krajów członkowskich. XV spotkanie online Stowarzyszenia IASA odbyło się w 17 kwietnia 2023 r. W spotkaniu uczestniczyło 18 przedstawicieli z 21 krajowych stowarzyszeń reprezentujących 20 państw: Belgię, Szwajcarię, Hiszpanię, Czechy, Niemcy, Danię, Finlandię, Francję, Węgry, Irlandię, Holandię, Norwegię, Polskę, Portugalię, Szwecję, Słowację, Turcję i Wielką Brytanię. Streszczenie spotkania na stronie https://s-dgsa.pl/easa/#spotkania. Załączniki dostępne w strefie członka.
Więcej o spotkaniu »
10-11.10.2022 r., Stambuł, Turcja
Po raz pierwszy od 3 lat spotkanie Stowarzyszenia IASA odbyło się w tradycyjny, stacjonarny sposób, – tym razem w Stambule w Turcji. Organizatorem spotkania było tureckie stowarzyszenie doradców – TMGDK-DER, a uczestniczyło w nim 19 przedstawicieli z 12 krajowych stowarzyszeń reprezentujących 12 państw: Belgię, Danię, Francję, Węgry (online), Irlandię, Luksemburg, Norwegię, Polskę, Portugalię, Szwajcarię, Turcję i Wielką Brytanię. Załączniki dostępne w strefie członka.
25.04.2022 r. IASA - ONLINE
Ze względu na sytuację epidemiczną w Europie i na świecie trzynaste spotkanie Stowarzyszenia IASA odbyło się w online. W spotkaniu uczestniczyło 29 przedstawicieli z 20 krajowych stowarzyszeń reprezentujących 20 państw: Belgię, Niemcy, Danię, Czechy, Finlandię, Francję, Grecję, Węgry, Irlandię, Luksemburg, Holandię, Hiszpanię, Norwegię, Polskę, Portugalię, Szwecję, Słowację, Szwajcarię, Turcję i Wielką Brytanię. Głosowania nad propozycjami i wnioskami odbyły się zdalnie podczas spotkania.
Więcej o spotkaniu »
17.12.2021 r. IASA - ONLINE
Ze względu na przedłużoną sytuację epidemiczną w Europie i na świecie dwunaste spotkanie Stowarzyszenia IASA odbyło się w trybie zdalnej łączności.
W spotkaniu uczestniczyło 29 przedstawicieli z 20 krajowych stowarzyszeń reprezentujących 19 państw: Belgię, Niemcy, Danię, Czechy, Finlandię, Francję, Grecję, Węgry, Irlandię, Luksemburg, Holandię, Hiszpanię, Norwegię, Polskę, Szwecję, Słowację, Szwajcarię, Turcję i Wielką Brytanię. W tym roku głosowania nad propozycjami i wnioskami odbyły się zdalnie podczas spotkania.
Więcej o spotkaniu »
14.06.2021 r. EASA - ONLINE
Ze względu na przedłużoną sytuację epidemiczną w Europie i na świecie XXI spotkanie Stowarzyszenia IASA odbyło się w trybie zdalnej łączności.
W spotkaniu uczestniczyło 23 przedstawicieli z 18 krajowych stowarzyszeń reprezentujących 16 państw: Szwajcarię, Czechy, Niemcy, Danię, Finlandię, Francję, Węgry, Irlandię, Luksemburg, Hiszpanię, Norwegię, Polskę, Szwecję, Portugalię, Turcję i Wielką Brytanię. Głosowania nad propozycjami i wnioskami odbyły się zdalnie podczas spotkania.
Streszczenie
21.09.2020 r., EASA - ONLINE
Ze względu na sytuację epidemiczną w Europie i na świecie po raz pierwszy w historii dziesiąte spotkanie Stowarzyszenia EASA odbywało się w trybie zdalnej łączności.
W spotkaniu uczestniczyło 27 przedstawicieli z 18 krajowych stowarzyszeń i 15 państw: Belgii, Niemiec, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Węgier, Irlandii, Luksemburga, Holandii, Norwegii, Polski, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. W tym roku głosowania nad propozycjami i wnioskami odbyły się również zdalnie podczas oraz po spotkaniu.
8-9.04.2019 r. Lipsk, Niemcy
Dziewiąte spotkanie Stowarzyszenia EASA zorganizowane zostało przez Zarząd Stowarzyszenia w Lipsku przy okazji organizowanych w tym mieście branżowych Targów Materiałów i Towarów Niebezpiecznych. W spotkaniu uczestniczyło 21 przedstawicieli z 15 krajowych stowarzyszeń i 15 państw: Belgii, Niemiec, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Węgier, Irlandii, Luksemburga, Holandii, Norwegii, Polski, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.
30.04-1.05.2018 r. Brugia, Belgia
Ósme spotkanie Stowarzyszenia EASA zorganizowane zostało przez belgijskie stowarzyszenie BESAA w Brugii. Uczestniczyło w nim 23-trzech przedstawicieli z 16 krajowych stowarzyszeń z 15 państw: Belgii, Niemiec, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Węgier, Irlandii, Luksemburga, Holandii, Norwegii, Polski, Szwecji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.
Więcej o spotkaniu »
8-9.05.2017 r. Saragossa, Hiszpania
Siódme spotkanie Stowarzyszenia EASA zorganizowane zostało przez trzy hiszpańskie regionalne stowarzyszenia ACCS/ACONSA/ACONSENA. Uczestniczyło w nim 23-trzech przedstawicieli z 16 krajowych stowarzyszeń z 15 państw: Belgii, Niemiec, Danii, Hiszpanii, Finlandii, Francji, Grecji, Węgier, Irlandii, Luksemburga, Holandii, Norwegii, Polski, Turcji, Wielkiej Brytanii.
więcej o spotkaniu »
3-4.10.2016 r. Rotterdam, Holandia
Po raz szósty członkowie Stowarzyszenia EASA spotkali się w Rotterdamie. Uczestniczyło w nim 25-ciu przedstawicieli z 17 krajowych stowarzyszeń z 15 państw: Belgii, Czech, Niemiec, Danii, Hiszpanii, Francji, Grecji, Węgier, Irlandii, Luksemburga, Holandii, Norwegii, Polski, Turcji, Wielkiej Brytanii.
więcej o spotkaniu »
9-10.05.2016 r. Bordeaux, Francja
Piąte spotkanie członków Stowarzyszenia EASA, odbyło się w Bordeaux. Uczestniczyło w nim 27 przedstawicieli z 17 krajowych stowarzyszeń z 16 państw: Belgii, Szwajcarii, Niemiec, Danii, Hiszpanii, Finlandii, Francji, Grecji, Węgier, Irlandii, Luksemburga, Holandii, Norwegii, Polski, Turcji, Wielkiej Brytanii i Turcji.
więcej o spotkaniu »
5-6.10.2015 r. Praga, Republika Czeska
W kolejnym czwartym już spotkaniu Stowarzyszenia EASA, które odbyło się w Czechach uczestniczyło 28 przedstawicieli z 19 krajowych stowarzyszeń: Belgii, Szwajcarii, Republiki Czeskiej, Danii, Hiszpanii, Finlandii, Francji, Węgier, Irlandii, Luksemburga, Holandii, Polski, Turcji, Wielkiej Brytanii. Streszczenie spotkania na stronie
więcej o spotkaniu »
4-5.05.2015 r. Kraków, Polska
W dniach 4-5 maja 2015 r. tym razem w Krakowie odbyło się 3 spotkanie EASA. Członków stowarzyszenia cięgle przybywa. Tym razem w spotkaniu uczestniczyło 20 stowarzyszeń krajowych reprezentowanych przez 27 przedstawicieli z 16 krajów europejskich i nie tylko (np.Turcja).
więcej o spotkaniu »
29-30.09.2014 r. Luxemburg
W dniach 29 i 30 września 2014 r w Grevenmacher (Luxemburg) odbyło się Walne Zgromadzenie EASA, gdzie wybrano nowy zarząd. Nowym prezesem został dr Norbert Müller z Niemiec (Stowarzyszenie GGVD), Wiceprezesem został były prezes Jezus Pellejero z Hiszpanii (Stowarzyszenie ACONSENA). Sekretarzem generalnym mianowano Gaston Zens z Luksemburga (Stowarzyszenie VGL). Ustalono, że Stowarzyszenie VGL zostanie wkrótce gospodarzem oficjalnej siedziby EASA.
W spotkaniu uczestniczyło 19 doradców z 15 krajów europejskich, które przystąpiły do Stowarzyszenia EASA. Są oni reprezentantami ponad 3000 DGSA, których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony w zakresie przewozu towarów niebezpiecznych.
więcej o spotkaniu »
17-18.02.2014 r. Bonn
Na zaproszenie EASA 26 delegatów z 12 krajowych Stowarzyszeń Doradców DGSA spotkało się w Bonn. Każdy przedstawiciel zaprezentował swoje Stowarzyszenie z opisem działalności, jak również krajowe funkcjonowanie przepisów rozdziału 1.8.3 obejmujące m.in. egzaminowanie doradców, kursy przygotowujące do egzaminu, roczne sprawozdanie, wymóg wyznaczenia doradcy i wyłączenia w tym zakresie.
więcej o spotkaniu >